informacje

  • "BIEDRONECZKI" korzystają ze słonecznej pogody

  • XIX MISTRZOSTWA W NARCIARSTWIE ALPEJSKIM

  • Zakochaj się w czytaniu!

    W dniach 10-14 lutego przyjdź do biblioteki, wypożycz książkę, odbierz słodki upominek i zakochaj się w czytaniu!

  • Witajcie po feriach!

    Szanowni Rodzice, Kochane Dzieci,

    serdecznie witamy po feriach.

    Okres przerwy feryjnej był dla nas czasem intensywnej pracy, dzięki której mogliśmy Was przywitać w nowej, odmienionej szkole.

    Na wstępie chciałabym złożyć serdeczne podziękowania dla Pana Wójta Gminy Wielka Wieś Krzysztofa Wołosa, Pana Wicewójta Karola Tucharza oraz Radnych Gminy Wielka Wieś, dzięki którym nasza szkoła otrzymała fundusze na remont. Bez Państwa zaangażowania oraz wiary, całość przedsięwzięcia nie byłaby możliwa. Serdeczne podziękowania również dla Pana Dawida Nowakowskiego, który był odpowiedzialny za przeprowadzenie wszystkich prac. Ekipa pracowała bez wytchnienia po kilkanaście godzin dziennie, by zdążyć z remontem na czas. Jestem również bardzo wdzięczna za szereg dodatkowych prac, o które prosiłam w trakcie remontu i zostały one wykonane bezpłatnie na rzecz szkoły. Za piękne wyposażenie szkoły w tablice informacyjne, wykonane dodatkowo również z zastosowaniem alfabetu braille'a, oraz naklejki, które dodały charakteru przestrzeniom szkolnym, dziękuję Panu Bartoszowi Marońskiemu. W ramach zmian w szkole utworzono również nowe gabinety; psychologiczno-pedagogiczny oraz logopedyczny, do których wyposażenie szkoła otrzymała od fundacji TEACH FOR POLAND reprezentowanej przez Panią Urszulę Per. Nie sposób pominąć w podziękowaniach moich wspaniałych pracowników, na których pomoc i wsparcie mogłam liczyć zawsze, również po godzinach pracy, dziękuję Paniom Agnieszce Krawczyk, Balbinie Skotnicznej, Urszuli Kowalik, Iwonie Sroce oraz Panom Markowi Żurowskiemu i Łukaszowi Gackowi.

    Bardzo Wszystkim Państwu dziękuję, ponieważ dzięki Państwa wsparciu i pomocy nasi uczniowie mogą cieszyć się i uczyć w nowej szkole. Komfort, bezpieczeństwo i stwarzanie odpowiednich warunków do nauki oraz pracy dla uczniów są moim priorytetem…gdyż to właśnie dzieci stanowią serce szkoły.

    Z wyrazami szacunku

    Dyrekcja

  • "Szkoła dla Rodziców"

    Stowarzyszenie Latarnia oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wielkiej Wsi od 28 lutego 2025 r. organizują „Szkołę dla Rodziców”. Będzie to 10 spotkań, zajęcia będą się odbywać co piątek w Punkcie Wsparcia i Pomocy Rodzinie tj. ul. Krakowska 53, 32-089 Wielka Wieś, w godzinach 17:30-20:30. Zajęcia powadzone będą przez Panią Annę Kucharską- Zygmunt. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

    Zapisy pod numerem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej : 12 419 11 01 lub 798 802 911

    Tematyka zajęć:

    • Relacja-jak budować i pogłębiać dobrą relację z dziećmi (i nie tylko).
    • Uczucia- jak akceptować i radzić sobie z trudnymi emocjami.
    • Współpraca- jak skłonić dzieci do wspólnych działań.
    • Dyscyplina- jak korygować niepożądane zachowania bez przemocy.
    • Samodzielność i odpowiedzialność- jak kierować a nie wyręczać.
    • Poczucie wartości dziecka- jak budować i rozwijać.
    • Co robić gdy dzieci się biją?- jak gasić pożary.
    • Kto się lubi, ten się czubi- jak pomóc rodzeństwu być za pan brat.
  • TEATR W PRZEDSZKOLU

    9 stycznia gościliśmy w naszym przedszkolu Teatr Lalek Bajka ze spektaklem pt. „Kocmołuszek”. Celem spotkania było promowanie zdrowego odżywiania się oraz higieny własnej i otoczenia. Pełne humoru przedstawianie wzbudziło bardzo duże zainteresowanie dzieci. Na uwagę zasługiwały pięknie wykonane dekoracje i kukiełki oraz efekty dźwiękowe. Teatrzyk bardzo się wszystkim podobał, czego wyrazem były głośne brawa.

  • Wesołych Świąt!

  • SZKOŁA Z PIERNIKA

    Projekt STEAM "SZKOŁA Z PIERNIKA" to niezwykle ciekawa inicjatywa. Wyzwania w STEAM stają się okazją do nauki i eksperymentowania. Wymagają wieloaspektowego podejścia, angażują różne dziedziny, takie jak nauka (Science), technologia (Technology), inżynieria (Engineering), sztuka (Art) i matematyka (Math), co pozwala dzieciom zrozumieć jak różne obszary wiedzy współpracują ze sobą.

    Do zrealizowania tego projektu zaprosiłam klasę 5, która z ogromną ochotą podjęła się tego wyzwania. Zaczęliśmy od wybrania osób odpowiedzialnych za konkretne działania. Zgodnie z planami ewakuacyjnymi zebraliśy dane na temat poszczególnych wymiarów szkoły i przeliczenia ich w odpowiedniej skali. Następnie podzieliliśmy się na dwa zespoły. Jeden przygotowywał wersję kartonową szkoły, drugi rozpoczął robienie ciasta na pierniki. Jak się okazało, wymiary, które uczniowie wybrali na stworzenie kartonowego modelu, były zdecydowanie za duże, więc należało przeliczyć je po raz kolejny i nieco zmniejszyć ostateczną budowlę. 
    Kolejnym krokiem było połączenie wszystkich upieczonych już części szkoły. To wcale nie był najtrudniejszy etap prac. Uczniowie wylewali lukier, malowali okna, drzwi, ozdabiali szkołę z każdej możliwej strony. Gdy już prawie była gotowa... Ciach! Spadła na podłogę! Musieliśmy skleić ją od nowa. Finalnie, udało się! Duma rozpierała uczniów jak i mnie. 

    Budynek szkoły z piernika, trochę po przejściach, podtrzymywany lukrem i słodyczami, sklejany wiele razy to idealna metafora, że nawet, gdy coś pójdzie nie po naszej myśli, to  dzięki współpracy można to odbudować. Uczniowie klasy 5 już wiedzą, że aby osiągąć wielkie cele, trzeba wielu ludzi. W przyszłym roku może uda się stworzyć coś jeszcze piękniejszego!

    Z matematyczno-świątecznym pozdrowieniem,
    Dominika Kołodziejska

     

  • Wigilia w zerówce

    W piatek w naszej zerówce odbyła się magiczna Wigilia, która na długo pozostanie w pamięci dzieci. Przedszkolaki wspólnie z wychowawcami udekorowały stół, dzieląc się opłatkiem i śpiewając kolędy w ciepłej, świątecznej atmosferze. Przy blasku choinkowych światełek dzieci słuchały opowieści o tradycjach bożonarodzeniowych, a później zajadały się przygotowanymi smakołykami.Największą niespodzianką tego dnia była wizyta kolędników z pierwszych klas. Mali goście, przebrani w tradycyjne stroje, zaśpiewali kolędy, czym wywołali ogromny zachwyt wśród dzieci. Później dzieci udały się na salę gimnastyczną, gdzie obejrzały piękne jasełka przygotowane przez uczniów klas trzecich. Przedstawienie pełne świątecznej atmosfery zakończyło się wspólnym kolędowaniem, które wypełniło całą szkołę radością i magią świąt.

    Był to dzień pełen wzruszeń, uśmiechów i bożonarodzeniowego ciepła, który pozwolił wszystkim poczuć prawdziwego ducha świąt. 

  • Wigilia - grupa „Biedroneczki”

    20 grudnia w naszym oddziale przedszkolnym obchodziliśmy jeden z najpiękniejszych dni w roku – Wigilię Bożego Narodzenia. „Biedroneczki” dzieliły się opłatkiem, składały sobie życzenia, a następnie zasiadły do pięknie przystrojonego stołu, na którym czekały świąteczne smakołyki. Nie zabrakło również wspólnego kolędowania. Czas upłynął w bardzo miłej, serdecznej atmosferze. Wszystkie dzieci czuły zbliżające się wielkimi krokami Święta Bożego Narodzenia. 

  • „Baśniopisarz z naszej szkoły”

    Poznajcie naszych baśniopisarzy,

    prawdziwych piórem malarzy!

    W przerwie czy chwili wolnej,

    zajrzyjcie do biblioteki szkolnej.

    Tam na czytelników książka czeka nowa,

    do świata magii zabiorą Was jej słowa.

    Kuba, Hubert, Matylda – twórczością swoją się podzielili,

    Bartosz, Wiktor, Bartek – baśń swoją również zamieścili.

    Tutaj elfy, potwory i koty zaczarowane spotkacie,

    o zwycięstwie dobra i sprawiedliwości się przekonacie.

    Czy Skała Łabajowa to pradawna Góra Dusz?

    Nie wiesz? To do biblioteki ruszaj już!

    W konkursie literackim „Baśniopisarz z naszej szkoły” udział wzięło sześcioro uczniów klasy 5: Bartłomiej Sroka, Wiktor Szędzioł, Bartosz Wierzbicki, Matylda Borowiec, Jakub Per, Hubert Woźniczka. Wyobraźnia tych niezwykle utalentowanych młodych ludzi nie zna granic. Powstały fantastyczne, oryginalne baśnie, które zostały wydane i przekazane do biblioteki szkolnej. Teraz można je wypożyczyć i przekonać się, że nasi uczniowie naprawdę mają talent literacki, a naszym zadaniem jest go rozwijać

  • On jest Królem!

    On jest Królem!

    Właśnie pod takich hasłem odbyło się wczorajsze świąteczne spotkanie w Szkole Podstawowej w Bęble.  Całą uroczystość rozpoczęliśmy od przyjęcia Betlejemskiego Światła Pokoju, które w nasze progi przynieśli Harcerze z 89. Drużyny Harcerskiej Skalne Nietoperze pod przewodnictwem Pań Anny Tucharz oraz Doroty Chmielowiec, za co serdecznie dziękujemy. Kolejnym punktem programu były Jasełka przygotowane przez naszych niezwykle uroczych i utalentowanych uczniów klas trzecich, oczywiście pod czujnym okiem wychowawców- Pani Marzeny Zgody oraz Pani Doroty Wierzbickiej. Drogie Panie - Gratuluję.
    Uwieńczeniem dnia stało się wspólne kolędowanie w które wprowadziła nas Schola pod przewodnictwem Pana Jana Dolata oraz członkowie Zespołu Bęblanie. Tego wieczoru nie zabrakło również słodkości oraz pięknych świątecznych ozdób, które pojawiły się na kiermaszu, dzięki naszym wspaniałym i zaangażowanym rodzicom.
    Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim Państwu za tak liczne przybycie oraz zaangażowanie. Jest to dla mnie niezwykle ważne, by nasza szkoła stała się miejscem łączącym pokolenia i pielęgnującym wartości uniwersalne.

    Z wyrazami szacunku

    Dyrekcja

  • Wizyta w Straży Pożarnej w Bęble

    W dniu dzisiejszym uczniowie klas pierwszych z wychowawcami oraz Panią Dyrektor udali się do naszych wspaniałych Strażaków z życzeniami na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia oraz symboliczną choinką. Bardzo serdecznie dziękujemy za współpracę, pomoc i Wasze zaangażowanie. Życzymy wszelkiej pomyślności w życiu osobistym oraz zawodowym i jak najmniej wyjazdów do ciężkich zdarzeń.

  • Mistrzostwa Gminy w Pływaniu

    10 grudnia na basenie w Zabierzowie odbyły się kolejne Mistrzostwa Gminy w Pływaniu dla klas II-V szkół podstawowych. Nasza szkoła zdobyła brązowy medal zajmując 3 miejsce.
    Reprezentacja szkoły:

    klasy II: Adrianna Bodzoń, Piotr Knapik (1 miejsce w swojej kategorii wiekowej)
    klasy III: Agata Chmielowiec, Miłosz Wierzbicki (1 miejsce w swojej kategorii wiekowej)
    klasa IV: Marysia Wolak (2 miejsce w swojej kategorii wiekowej), Marcel Kolarski
    klasa V: Matylda Borowiec (2 miejsce w swojej kategorii wiekowej), Bartosz Wierzbicki

    Wszystkim zawodnikom gratulujemy!!!

  • SPOTKANIE AUTORSKIE Z PANIĄ DOMINIKĄ GOŁĄB

    We wtorek 3 grudnia, dzięki współpracy z Biblioteką Publiczną w Wielkiej Wsi uczniowie klas 1-3 mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z Panią Dominiką Gołąb, autorką książeczek dla dzieci „Eko - czytanki”. Wspomniana książka, to wyjątkowa pozycja promująca wiedzę ekologiczną w ciekawy i zabawny sposób już od najmłodszych lat. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w dyskusji, na temat wprowadzania drobnych zmian w codziennym życiu, które przyczyniają się do zmniejszenia ilości śmieci, oraz racjonalnego kupowania. Dzieliły się spostrzeżeniami i licznymi pomysłami jak dać „drugie życie” ubraniom, z których już wyrosły, zadawały autorce mnóstwo pytań, którym nie było końca, co oznaczało, że spotkanie bardzo im się podobało i należy zaliczyć je do udanych.

     

    Elżbieta Kowal

  • SPOTKANIE ŚWIĄTECZNE

  • DZIEŃ GUZIKA – GRUPA „BIEDRONECZKI”

    12 grudnia przypada Dzień Guzika. Nie jest to przypadkowa data, ponieważ jak się okazuje przypada na 12 dzień 12 miesiąca w roku, a guziki liczone są tuzinami lub grosami, na które przypada 12 sztuk. Dzieci z grupy „Biedroneczki” również dołączyły do obchodów tego nietypowego święta poprzez udział w różnych zabawach. Przedszkolaki miały przede wszystkim okazję wziąć udział w „guzikowej matematyce” – segregowały guziki ze względu na kolor, wielkość i ilość dziurek. Podczas guzikowego dnia „Biedroneczki” wykonały również zimowego bałwanka, do którego ozdobienia nie mogło zabraknąć oczywiście guzików.

  • ŚWIETLICA, ŚWIETLICA

    Zajęcia świetlicowe od początku roku szkolnego przyciągają chętnych uczniów, mimo, iż ze względu na remont placu zabaw oraz boiska odbywały się głównie w salach lekcyjnych. Nie brak nam wesołej zabawy podczas gier stolikowych, ruchu, ćwiczeń gimnastycznych, gier zespołowych. Uczestnicy bardzo chętnie oddają się wszelkim aktywnościom plastyczno – technicznym. Zajęcia przeplatane są także czasem na naukę własną, jak też systematycznym czytaniem książek – zarówno w bibliotece jak i w sali.  

    W realizacji zajęć uwzględniany był zawsze bieżący kalendarz uroczystości, m.in.: Dzień chłopaka, Święto Edukacji  Narodowej, Święto Wszystkich Świętych, Święto Odzyskania Niepodległości, co zaakcentowane zostało poprzez wykonywane przez uczestników świetlicy prace plastyczne i dekoracje.

     

  • WARSZTATY W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH

    9 grudnia "Biedroneczki" oraz "Słoneczka" uczestniczyły w warsztatach w dekorowaniu bombek. Każde dziecko otrzymało bombkę oraz stojak, które następnie ozdobiło w wybrany przez siebie sposób. Na stolikach pojawiły się farby, kolorowe serwetki, a także mieniący się świątecznym blaskiem brokat. Zajęcia dostarczyły przedszkolakom wiele radości, a stworzone bombki z pewnością będą wyjątkową ozdobą domu.

  • MIKOŁAJKI W ZERÓWCE

strona: