Na podstawie art. 90b ustawy o systemie oświaty ( Dz.U. z 2004 r. nr 256, poz 2572 z późn. zm.) oraz zgodnie z uchwałą Rady Gminy Wielka Wieś nr XXXIX/179/2005 w sprawie ustalenia regulaminu pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych w Gminie Wielka Wieś, przyjmowane będą wnioski o stypendia szkolne o charakterze socjalnym. Osoby spełniające wymagane ustawowo kryterium dochodowe – 351 zł netto na osobę w rodzinie - mogą składać wypełnione wnioski wraz z wymaganymi dokumentami potwierdzającymi dochód rodziny za miesiąc sierpień 2011 r.w Gminnym Zespole Ekonomiczno-Administracyjnym Szkół w Białym Kościele, ul. Królowej Jadwigi 4, (budynek Szkoły Podstawowej w Białym Kościele) w terminie do 15.09.2011r.
Wraz z wnioskiem o stypendium szkolne o charakterze socjalnym na rok szkolny 2011/2012 należy złożyć oświadczenie o numerze konta bankowego, na które przekazane zostanie stypendium.
Nowy rok szkolny powitało pierwszego września 142 uczniów. Na akademii z tej okazji Pani Dyrektor przywitała wychowanków, rodziców i nauczycieli. Bieżący rok szkolny przebiegał będzie zgodnie z zaleceniem Kuratorium pod hasłem „ Rozwijamy pasję”. Wszystkim uczniom życzymy samych sukcesów w nauce, rozwoju swoich talentów, pasji i zainteresowań. Rodzicom z kolei życzymy wielu powodów do dumy ze swoich pociech.
22 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2010/2011.
Klasa szósta, pod opieką wychowawcy, przygotowała program artystyczny, w którym pożegnała swoich kolegów, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły.
Na uroczystym apelu Pani Dyrektor wręczyła najlepszym uczniom świadectwa i nagrody za celujące wyniki w nauce, wzorowe zachowanie oraz inne osiągnięcia szkolne.
Wpisali się oni również do naszej Złotej Księgi Uczniów.Następnie odbyły się spotkania z wychowawcami w klasach.
Życzymy Wszystkim pogodnych, radosnych wakacji oraz udanego wypoczynku po całym roku ciężkiej, ale efektywnej pracy.
Dnia 15 czerwca uczniowie klas młodszych odwiedzili „Zaczarowany las” w Piasku, koło Janowa. Na miejscu przywitała nas leśna wróżka i zaprosiła na spotkanie z bajkowymi postaciami. Trzy konne powozy zawiozły wszystkich do „Zaczarowanego lasu”. Jako pierwszy przywitał dzieci w lesie Czerwony Kapturek, który częstował nas ciasteczkami i zabawiał. Śpiewał wesołe piosenki i grał na gitarze. Naszym przewodnikiem po lesie był Pan Gajowy, przy którym wszyscy czuli się bezpiecznie. Nie baliśmy się nawet niedźwiedzia, który czaił się w gąszczu. Spacerując po lesie spotkaliśmy Jasia, który zaprowadził nas do chatki Baby Jagi. Dzieci z pierwszej klasy przeżyły „chwile grozy”, gdyż ich wychowawczyni została podstępnie zwabiona i uwięziona w piwnicy pod chatką. Na szczęście Jaś i Małgosia pośpieszyli z pomocą i wszystko tak jak w bajce skończyło się szczęśliwie. Na swojej drodze dzieci spotkały też wesołego grajka, leśnego duszka, krasnala. Dużą atrakcją było spotkanie z Kopciuszkiem. Księżniczka zaprosiła wszystkich na królewską ucztę. W uroczystym orszaku udaliśmy się na leśną polanę, gdzie na dzieci czekał poczęstunek. Po zjedzeniu smacznej kiełbaski i chwili odpoczynku powozami wróciliśmy do „Chaty za wsią”. Ten dzień pełen wrażeń, zakończyliśmy zabawami na świeżym powietrzu i dyskoteką.
16 czerwca odbył się komers naszych Szóstoklasistów. Rozpoczęli go od występu artystycznego, który był podziękowaniem dla rodziców za ich troskę i miłość.
Otrzymali również pamiątkowe dyplomy ukończenia Szkoły Podstawowej w Bęble. Po przygotowanym przez Rodziców poczęstunku, została już tylko wspaniała zabawa w towarzystwie zaproszonych na tę uroczystość klas czwartej i piątej. Fotki w galerii zdjęć.
Dnia 10 czerwca o godzinie 7.30 rano uczniowie klas starszych wyruszyli na całodniową wycieczkę w Pieniny. Celem naszej podróży było Krościenko. Tu na miejscu spotkaliśmy się z przewodnikiem, a zarazem pracownikiem parku, który oprowadził nas po Muzeum Pienińskiego Parku Narodowego. Pan Marek opowiadał bardzo ciekawie, a w samym muzeum było wiele atrakcji – film, makiety, zwierzęta, fotografie i wiele innych ... Następnie ruszyliśmy na prawdziwą wędrówkę szlakiem na Sokolicę. Choć czasem brakowało sił, a droga była niełatwa, to jednak cel był wart poświęceń. Po około trzech godzinach zdobyliśmy Sokolicę, a krajobraz, który można było z niej podziwiać, zrekompensował cały nasz trud. Przed nami rozciągał się malowniczy widok z przełomem Dunajca. Wszyscy byliśmy zachwyceni. Po krótkim odpoczynku wyruszyliśmy w drogę powrotną i przekonaliśmy się, że łatwiej jest wyjść, niż zejść ... Na dole czekał już flisak, który przewiózł nas łodzią na drugi brzeg. Nie rozstaliśmy się jednak z nim szybko, gdyż dodatkowo przez pół godziny pływaliśmy jeszcze po Dunajcu. Następnym punktem naszej wycieczki była Szczawnica, a w niej kolejne Muzeum Przyrodnicze. Potem był czas na pamiątki i lody, a później udaliśmy się na spacer Wąwozem Homole. Tu znów mogliśmy podziwiać przepiękną polską rodzimą przyrodę. Dalej udaliśmy się na Bukowinki, choć trasa była krótka, to trudna do pokonania, bo bardzo błotnista, „rozdeptana” przez owieczki. Tu ucierpiały nasze buty i spodnie – naprawdę się pobrudziliśmy. Za to na miejscu spotkała nas nie lada niespodzianka. Nagle, ku uciesze dzieci, pojawiło się przed nami ogromne stado owiec prowadzonych przez baców. Po trudach pieszej wędrówki nadszedł czas na posiłek – kiełbaskę z grilla i ciepłą herbatkę. Ostatnią górską atrakcją naszej wycieczki był wyciąg krzesełkowy. Była to niemała frajda i świetna zabawa na zakończenie wycieczki. Wsiadając już do busa w drogę powrotną, wszyscy mieli poczucie, że była to wspaniała wyprawa ... Wizyta w McDonald’s dała dzieciom już pełnię szczęścia. Wszyscy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni dotarliśmy do szkoły około o godzinie 21.40.
Już wkrótce planujemy zdobycie kolejnego górskiego szczytu.
Magdalena Leśniak
W piątek 3 czerwca uczniowie klasy III naszej szkoły uczestniczyli w konkursie „Gmina Wielka Wieś bez tajemnic”. Był to ostatni etap projektu „Perły krajobrazu gminy Wielka Wieś” zorganizowanego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Modlnicy. Zespół uczniów w składzie: Kinga Maciąg, Julia Plebańczyk i Filip Regulski godnie reprezentował naszą szkołę. Podczas konkursu uczniowie mogli wykazać się obszerną wiedzą na temat naszej „Małej Ojczyzny”. Doskonale radzili sobie w pracy z mapą konturową gminy nanosząc na nią prawidłowo nazwy sołectw i piktogramy oznaczające organizacje działające w poszczególnych wsiach, np.: kluby sportowe, zespoły folklorystyczne itd. Świetną znajomością mapy turystycznej naszej okolicy popisał się Filip Regulski wskazując szlaki turystyczne i obiekty znajdujące się w naszej wsi. Uczniowie doskonale znają nazwisko urzędującego obecnie pana wójta. Potrafią również wymienić i opisać elementy herbu gminy. Takiego zasobu wiedzy na temat naszej gminy może pozazdrościć uczniom nie jeden dorosły. Uczniowie zabrali ze sobą transparent, na którym widniało hasło: „Piękna gmina cała, lecz piękniejsze Bębło- nasza wieś wspaniała”. Dzieci zaprezentowały również krótki wiersz przygotowany na tę okoliczność będący jednocześnie reklamą Bębła:
"Piękna Małopolska, piękna gmina nasza, lecz piękniejsze Bębło- wszystkim dziś ogłaszam.Mamy tutaj wszystko: kościół, sklep, apteka, szkoła, dwa boiska, straż i biblioteka.Tu wspaniali są mieszkańcy, a ta Ziemia- istny miód, tu się śpiewa, gra i tańczy to jest świata ósmy cud. Dorośli i dzieci tu nie leniuchują, wszyscy w pocie czoła całe dnie pracują. Odwiedzacie różne miejsca odległe na świecie, a tu Bębło jest przepiękne. Czy wy o tym wiecie ? zapraszamy wszystkich na te nasze skały, tu dla całych rodzin piknik jest wspaniały. Z zaproszenia korzystajcie i do Bębła przyjeżdżajcie!"
Rywalizacja zespołów była zacięta i bardzo wyrównana. Po zakończonym konkursie na dzieci czekał słodki poczęstunek. Po podsumowaniu konkursu uczniowie otrzymali z rąk pani dyrektor Doroty Nowak dyplom i pamiątkową książkę. Nagrodzona została także inna uczennica klasy III Gabrysia Krawczyk, która zajęła III miejsce w konkursie literackim „ Moja miejscowość wierszem pisana” . Anna Kura i Rafał Dąbrowski z klasy IV otrzymali wyróżnienia za udział w Gminnym Konkursie Plastycznym „ Znaczek Gminy Wielka Wieś”.
Dnia 7 czerwca uczniowie klas I –III odwiedzili Anikino – Krainę Zabaw Dziecięcych. Uczestniczyli w pokazach chemicznych organizowanych przez studentów z Naukowego Koła Chemików Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Największe zdziwienie wśród uczniów wywołała chemiczna piana, lokomotywa, wulkan chromianowy, tęcza zmieniająca kolory, piana na gorąco. Dzieci zobaczyły też jak działa ciekły azot na parówkę, banana i gumową rękawiczkę. Zajęcia bardzo się podobały, mamy nadzieję, że rozbudziły zainteresowania naszych uczniów. Po pokazach chemicznych wszyscy oddali się beztroskiej zabawie na trampolinie, zjeżdżalniach, ściankach wspinaczkowych. Każdy z pewnością znalazł tu coś dla siebie.
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Bęble informujeo warunkach udzielania pomocy finansowej na zakup podręcznikóww ramach programu „Wyprawka szkolna”:
1. Pomoc udzielana jest uczniom:
· rozpoczynającym w roku szkolnym 2011/12 naukę w kl. I-III Szkoły Podstawowej
· uczniom słabo widzącym, niesłyszącym, z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim, uczniom z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku, gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność wymieniona wyżej, posiadającymi orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.
· uczniom pochodzących z rodzin niespełniających kryterium dochodowego, w przypadkach określonych w art. 7 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej ( tj.np: ubóstwa, sieroctwa, bezdomności, bezrobocia, długotrwałej lub ciężkiej choroby, przemocy w rodzinie, zdarzenia losowego i sytuacji kryzysowej), na podstawie decyzji dyrektora szkoły, do której uczeń uczęszcza;
2. Dofinansowanie wynosi:
· kl. I – III – do 180 zł
3. O pomoc zwracają się rodzice/prawni opiekunowie dziecka do dyrektora szkoły w formie pisemnej (wniosek o przyznanie pomocy na zakup podręczników można pobrać w sekretariacie szkoły).
4. Do wniosku należy dołączyć zaświadczenie o wysokości dochodów (za maj 2011)
W przypadku ubiegania się o pomoc dla ucznia, którego rodzina korzysta ze środków pieniężnych z pomocy społecznej w formie zasiłku stałego lub okresowego, można przedłożyć – zamiast zaświadczenia o wysokości dochodów – zaświadczenie o korzystaniu ze świadczeń pieniężnych w formie zasiłku stałego lub okresowego pobrane z GOPS.
Dochód na osobę w rodzinie nie może przekroczyć 351 zł (netto) dla osoby w rodzinie i 477 zł (netto) dla osoby samotnie gospodarującej.
Do dochodu netto należy doliczyć dochód miesięczny z posiadanego gospodarstwa rolnego. Przyjmuje się, że z 1 ha przeliczeniowego uzyskuje się dochód miesięczny w wysokości 207,00 zł. (Rozporządzenie RM z dnia 29 lipca 2009 r. – Dz.U. 09.127.1055)
Wnioski proszę składać w sekretariacie do 22 czerwca 2011 r.
2 czerwca był dla szóstoklasistów "przedłużeniem " Dnia Dziecka. Wraz z wychowawcą wybrali się do Parku Wodnego w Krakowie. Po krótkim przeszkoleniu spędzili dwie godziny na świetnej zabawie i wypoczynku pośród mnóstwa wodnych atrakcji.Największym powodzeniem cieszyła się nowa zjeżdżalnia" Tornado", basen z falą i rwąca rzeka. Chłopcy i dziewczynki chętnie grali też w wodną siatkówkę i relaksowali się w jacuzzi. To już ostatni wspólny wyjazd uczniów tej klasy w szkole podstawowej. Udowodnili, że potrafią się wzorowo zachowywać i świetnie razem bawić. Fotki w galerii zdjęć.
Nie brakowało dzisiaj wrażeń naszym uczniom z okazji ich święta. Dostarczyli ich między innymi przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej w Bęble. Przedstawili krótką historię OSP , zaprezentowali również jej sztandar oraz hymn. Najwięcej radości sprawiły jednak naszym uczniom pokazy praktyczne. Dzieci miały możliwość nie tylko zapoznania się ze sprzętem ratowniczym, ale przede wszystkim, co przysporzyło im najwięcej emocji, jego praktycznym zastosowaniem. Brały również udział w różnych konkursach zorganizowanych przez naszych Strażaków. Największym powodzeniem cieszyło się przeciąganie liny. Tutaj chłopcy,choć nieznacznie, pokonali dziewczynki. Wiele emocji dostarczyła również rywalizacja w sprawnym rozwijaniu węża strażackiego. Wyśmienita kiełbaska z grilla skutecznie dodała wszystkim energii.
Okazała się ona bardzo przydatna, gdyż na tą okazję przygotowano dla naszych uczniów również różne rozgrywki i zawody sportowe w dwóch kategoriach wiekowych. Młodsi uczniowie musieli wykazać się sprytem i zwinnością w przeróżnych konkurencjach, natomiast starsi rozegrali turniej w ringo. Wszyscy uczestnicy tych zmagań otrzymali słodki upominek.
Gorąco dziękujemy naszym Mamom i Babciom za przygotowanie poczęstunku w klasach. Ciasta były wyśmienite i dodatkowo osłodziły ten wyjątkowy dzień.
NASZYM DROGIM DZIECIOM, TYM MNIEJSZYM I TYM JUŻ CAŁKIEM DUŻYM, ŻYCZYMY WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO Z OKAZJI ICH ŚWIĘTA!!!
„Języki przybliżają świat, a muzyka nie zna granic”
25 maja 2011 roku w Szkole Podstawowej w Bęble odbył się I Gminny Przegląd Piosenki Angielskiej. Jego motywem przewodnim stało się hasło: „Języki przybliżają świat, a muzyka nie zna granic”. Do konkursu zgłosili się uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjów znajdujących się na terenie Gminy Wielka Wieś. Ich zadaniem było wykonanie utworu muzycznego, oczywiście w języku angielskim. Uczniów przygotowywali nauczyciele języka angielskiego uczący ich na co dzień oraz lektorzy ze Szkoły Języków Obcych CE LINGUA, którzy przez ostatnie trzy lata prowadzili w naszych szkołach zajęcia rozwijające w ramach unijnego projektu „Więcej , lepiej, ciekawiej…2 – zajęcia pozalekcyjne w Gminie Wielka Wieś”. Na scenie zaprezentowało się 61 uczniów ze szkół podstawowych oraz 18 przedstawicieli z gimnazjów. Wystąpiło 12 solistek, pozostali natomiast śpiewali w duecie lub zespołowo. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się poprawnością językową, jak również pomysłem na ciekawą choreografię. Nie lada wyzwaniem była także odpowiednia stylizacja artystyczna. Jury oceniało występy w 3 kategoriach wiekowych. A oto wyniki tej rywalizacji: Kategoria: klasy I-III I miejsce –SP Będkowice – zespół w składzie: Agnieszka Dziadur, Wiktoria Rusek, Julia Szklarczyk, Anna Wieczorek. Uczennice wykonały piosenkę pt. Monday morning. II miejsce- nie przyznano III miejsce – nie przyznano Wyróżnienie: SP Biały Kościół- zespół w składzie: Paweł Budziak, Aleksandra Cąber, Joanna Koczułap, Alicja Kołodziejczyk, Ewa Sałęga, Ewa Szopa. Zespół wykonał piosenkę pt. Don’t worry, be happy. Kategoria: klasy IV-VI I miejsce - SP Wielka Wieś – zespół w składzie: Kinga Kaczor, Magdalena Krokosz, Klaudia Kulon, Natalia Sobocińska, Karolina Udziela, Arkadiusz Wójtowicz, Wiktor Żurek. Zespół wykonał piosenkę pt. Waka, waka. II miejsce - SP Modlnica – Anna Calik. Solistka wykonała piosenkę pt. Don’t speak. II miejsce- SP Bębło – zespół w składzie : Karolina Adamczyk, Sylwia Kowalska, Karolina Krak, Ewelina Leśniak, Wiktoria Maciąg. Zespół wykonał piosenkę pt. Brown girl in the ring. III miejsce - SP Będkowice – zespół w składzie: Natalia Bień, Zuzanna Kozień, Anna Piątkowska. Zespół wykonał piosenkę pt. Waka, waka. III miejsce SP Będkowice – zespół w składzie: Karolina Synowska, Klaudia Chmura. Zespół wykonał piosenkę pt. Wind of Change. Wyróżnienie - SP Bębło – Ewelina Leśniak za piosenkę Hallelujah. Kategoria: gimnazja I miejsce - G Modlnica - Ilona Góra. Solistka wykonała piosenkę pt. I need a Hero. II miejsce - G Modlnica - Katarzyna Kuciel. Solistka wykonała piosenkę pt. Mercy. II miejsce - G Biały Kościół – zespół w składzie: Aleksandra Gąska, Justyna Windys, Natalia Zawadzka, Alicja Zielonka. Zespół wykonał piosenkę pt. Tears in Heaven. III miejsce - G Biały Kościół – zespół w składzie: Anna Nabagło, Katarzyna Regulska, Anna Tomczyk Justyna Windys, Martyna Zgoda, Anna Żołnierek. Zespół wykonał piosenkę pt. Honey, honey. Zwycięzcom gratulowali: Pani Lucyna Kurek - Dyrektor Szkoły Podstawowej w Bęble, Pan Krzysztof Wołos - Zastępca Wójta Gminy Wielka Wieś oraz Pani Bożena Popiela - Dyrektor Szkoły Języków Obcych CE LINGUA. Nagrody ufundowała Szkoła Języków Obcych CE LINGUA. Laureaci konkursu będą mieli okazję zaprezentować się na Koncercie Laureatów podczas Dni Gminy Wiela Wieś, które odbędą się już w czerwcu. A następny konkurs piosenki angielskiej za rok! Do zobaczenia!
Dyrektor Szkoły zaprasza wszystkie Trójki Klasowe na spotkanie Rady Rodziców 26 maja 2011 r. o godz. 19.00
Tematy spotkania:
1. Organizacja Święta Szkoły z Klasą
2. Strażacki Dzień Dziecka
3. Projekt organizacyjny nowego roku szkolnego
4. Sprawy bieżące.
Dnia 12 maja 2012 roku uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Bęble wzięli udział jużw dziesiątym jubileuszowym „Zlocie Nietoperzy”. Jest to rajd dla uczniów z klas IV-VI ze szkół podstawowych z gmin położonych wokół Ojcowskiego Parku Narodowego. Tegoroczny „Zlot”, podobnie jak poprzednie, łączył elementy rajdu terenowego i konkursu. Wszyscy uczestnicy mieli do pokonania trasę ze Skały do Ojcowa. Tym razem pogoda była wymarzona, bezchmurne niebo i słońce. Wspaniała aura nastrajała wszystkich optymistycznie, tym bardziej iż głęboko w pamięć wrył się deszczowy i pochmurny rajd ubiegłoroczny. Tak więc od początku wszystko zapowiadało się dobrze ...Na pierwszym punkcie kontrolnym, w Skale obok budynku LO, uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące przyrody i historii Ojcowskiego Parku Narodowego. Następnie szlakiem „Drewniana Droga” przemaszerowali do punktu kontrolnego numer dwa, usytuowanego przy budynku „Na postoju”. Tu dzieci musiały wykazać się umiejętnością orientowania i czytania mapy turystycznej OPN oraz wyznaczania azymutów przy pomocy busoli. Dalej trasa prowadziła zielonym szlakiem do trzeciego punktu kontrolnego, znajdującego się przy grupie kasztanowców w bezpośrednim otoczeniu Muzeum Przyrodniczego. Tutaj młodzi przyrodnicy rozpoznawali rodzime gatunki drzew i krzewów na podstawie ulistnionych pędów. Ostatni punkt kontrolny znajdował się w ruinach Zamku Kazimierzowskiego w Ojcowie. Tu dzieci zmagały się z rozpoznawaniem miejsc i obiektów z terenu parku na podstawie fragmentu fotografii. Meta rajdu zaś znajdowała się na polu namiotowym na Złotej Górze. Tutaj uczniowie mogli już spokojnie usmażyć sobie kiełbaskę, a potem grając w piłkę lub wygrzewając się w słońcu, oczekiwać na finałową dogrywkę.
W tym roku, aż pięć drużyn z naszej szkoły uzyskało maksymalną ilość punktów (24) i znalazło się w ścisłym finale, razem z czterema jeszcze grupami z innych placówek. Tu znów uczniowie musieli wykazać się nie lada wiedzą, rozpoznać pluskwicę europejską, parzydło leśne, czy biegacza ogrodowego... Było naprawdę wiele emocji ... Ostatecznie nasi uczniowie zdobyli I i II miejsce drużynowo!
Składy osobowe naszych zwycięskich drużyn:
I miejsce
MLECZYKI Wiktoria Maciąg, Sylwia Kowalska, Anna Gąska, Ewelina Leśniak kl.6
II miejsce
ZABÓJCZE OKONIE Karolina Adamczyk, Karolina Krak, Konrad Sidor, Patryk Kemona kl.6
IV miejsce
MISIACZKI Anna Kura, Patrycja Gąska, Paulina Leśniak, Natalia Mistela kl.4
VII miejsce
STRASZLIWE OKONIE Dawid Miazga, Adrian Kemona, Krystian Sroka, Daniel Piwowarczyk kl.4
IX miejsce
SMERFY Magdalena Kowalik, Natalia Nowatorska, Natalia Kawińska, Marta Nabagło kl.5
Jak co roku nagrodzono również szkoły na podstawie sumy punktów trzech drużyn, które uzyskały najlepsze wyniki. Taka kalkulacja od razu uplasowała naszą szkołę na I miejscu z wynikiem 72 pkt.
Oto klasyfikacja najlepszych szkół:
I miejsce SP Bębło
II miejsce SP Sąspów
Tegoroczny wynik naszych uczniów jest ogromnym sukcesem z którego jesteśmy niezmiernie dumni. Ważne jednak jest to, że dzieci przygotowując się do konkursu w znacznym stopniu poszerzyły swoją wiedzę przyrodniczą, a rozpoznanie czeremchy pospolitej, czy trzmieliny brodawkowatej nie sprawia im już kłopotu... Podsumowując, ostatecznie najważniejsza jest integracja młodzieży, wspólna zabawa i niezapomniana przygoda, którą dzieci przeżyły dzięki uczestnictwu w rajdzie.
Wszystkim uczniom serdecznie gratuluję postawy oraz zaangażowania. Wspaniale zaprezentowaliście naszą szkołę i wszyscy jesteście ZWYCIĘZCAMI.
Nauczyciel przyrody: Magdalena Leśniak
W ramach tygodnia biblioteki 10 maja gościliśmy w szkole krakowskiego autora książeczek dla dzieci Karola Kozłowskiego. Uczniowie klas I- III i Oddziału Przedszkolnego mogli posłuchać fragmentów wierszy o zwierzątkach, np. o myszce, która chciała zostać słoniem lub o gęsi, która chciała biegać szybko jak struś. Autor prowadził dialog z uczniami na temat bohaterów swoich książek i przeżywanych przez nich przygód, rozbawiał dzieci recytując w humorystyczny sposób swoje wiersze. Uczniowie z zapartym tchem słuchali rapowanych przez P. Kozłowskiego piosenek z własnej twórczości. Jednak największym zainteresowaniem wśród uczniów cieszył się tomik wierszy „ Zwierzątkowo”. Dzieci miały możliwość zakupu książek z dedykacją samego autora.
6 maja 2011 roku w Szkole Podstawowej w Będkowicach odbył się III Gminny Konkurs Ekologiczno - Przyrodniczy z okazji Dnia Ziemi pt. „Górskie Parki Narodowe - Perła Polskiej Przyrody”.
Wszystkie szkoły podstawowe z terenu naszej gminy zgłosiły do konkursu trzech uczniów - po jednym z klasy IV, V i VI. Naszą szkołę reprezentowały Anna Kura, Sabina Psarska oraz Ewelina Leśniak pod kierunkiem pani Ewy Plebańczyk.
Uczniowie rywalizowali w dwóch etapach.
Na początku indywidualnie - pisząc test wiedzy w poszczególnych grupach wiekowych. Oto laureaci:
Ø Uczniowie klas IV:
Ø Uczniowie klas V:
Ø Uczniowie klas VI:
W drugim etapie uczniowie w grupie reprezentującej daną szkołę rywalizowali zespołowo rozpoznając chronione gatunki roślin i zwierząt, charakterystyczne krajobrazy, jak również odpowiadali na pytania. W turnieju międzyszkolnym klasyfikacja wypadła następująco:
Na koniec odbyło się uroczyste rozdanie nagród i dyplomów przez panią Krystynę Hrabię – Dyrektora GZEAS - u oraz pracowników Ojcowskiego Parku Narodowego panią Alicję Subel i pana Janusza Glanowskiego. Konkurs przebiegł w niezwykle miłej atmosferze, pełnej życzliwości i wzajemnego szacunku, choć rywalizacja była zacięta i stała na bardzo wysokim poziomie.
Serdecznie gratulujemy naszym uczennicom, które zaprezentowały się ZNAKOMICIE i zachęcamy, aby w dalszym ciągu rozwijały swoje pasje przyrodnicze.
Magdalena Leśniak