informacje

  • "Poznaj Polskę" - Kraków

    W ramach projektu „Poznaj Polskę”, dnia 28 listopada odbyła się wycieczka do Krakowa. Uczniom towarzyszyli opiekunowie, a nad przebiegiem całej wycieczki czuwał przewodnik, który przybliżył uczestnikom treści historyczne związane z odwiedzanymi miejscami.

    Celem wycieczki było przede wszystkim poznanie zabytków i historii Krakowa oraz legend związanych z tym miastem. Kraków ma do zaoferowania mnóstwo podań, a najwięcej z nich związanych jest z Wawelem i okolicznymi kościołami. Słuchaliśmy więc opowiadań o Smoku Wawelskim zjadającym mieszkańców miasta, o gołębiach na rynku, skąd się wzięły i o tym, kto kryje się pod ich postaciami, a także legendy o wieżach Kościoła Mariackiego.

    Naszą podróż po Krakowie rozpoczęliśmy od przejścia Drogą Królewską na Rynek Główny.Tam odwiedziliśmy Kościół Mariacki oraz uważnie wysłuchaliśmy sławnego hejnału. Kościół zachwycił nas swoimi misternymi zdobieniami. Byliśmy świadkami odsłonięcia obrazu wykonanego przez słynnego rzeźbiarza Wita Stwosza. Następnie mijając zabytkowe kamieniczki podziwialiśmy Pałac Arcybiskupów Krakowskich ze słynnym „oknem papieskim”, gdzie zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie. Wędrując ulicą Grodzką dotarliśmy na Wzgórze Wawelskie. Zamek zrobił na uczestnikach wycieczki duże wrażenie podobnie jak Jama Smocza, którą dzieci mogły zobaczyć z bliska.

    Po tak bogatej lekcji historii udaliśmy się na ciepły posiłek. Ostatnim etapem wycieczki była wizyta w Fabryce Cukierków, gdzie mogliśmy podziwiać niezwykłe zdolności wytwornych cukierników. Na koniec każdy uczestnik wycieczki otrzymał mały, słodki upominek.

    Wszystkie założone punkty programu wycieczki zostały zrealizowane. Zmęczeni, ale zadowoleni, pełni
    miłych wspomnień wróciliśmy do domu.

  • ZEBRANIE Z RODZICAMI - PRZEDSZKOLE

  • ZEBRANIE Z RODZICAMI

  • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

    Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka 22 listopada 2022 r. w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Święto miało upamiętnić uchwalenie Deklaracji Praw Dziecka w roku 1959, a także Konwencji o Prawach Dziecka w 1989 roku. To dokumenty, których celem jest zapewnienie jak najlepszej ochrony i opieki najmłodszym. Kolor niebieski stał się znakiem rozpoznawczym akcji. Dzieci i nauczyciele ubrani byli na niebiesko, przygotowały plakaty z prawami dziecka, zapoznały się z najważniejszymi dokumentami stanowiącymi o prawach najmłodszych (Konwencją o Prawach Dziecka). Otrzymały nagrody za udział w konkursie plastycznym pt.: „PRAWA DZIECKA WIDZIANE OCZAMI DZIECI.” Uczniowie byli zadowoleni. Ze świadomością swoich praw i obowiązków wrócili do domu. Przyznali, że z chęcią wezmą udział w kolejnych dniach organizowanych w następnym roku szkolnym.

    „Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta”
    św. Jan Paweł II

  • DZIEŃ PAJĄKA

  • Szkolny Konkurs Recytatorski "Dla Niepodległej"

    W dniu 16 listopada 2022r  w naszej szkole odbył się szkolny etap Konkursu Recytatorskiego o tematyce patriotycznej, skierowanego do wszystkich chętnych uczniów z klas I-III. Uczestnicy zaprezentowali swój kunszt
    recytatorski, a także umiejętności, nad którymi pilnie pracowali przez ostatnie dni. Każdy występ nagradzany był gromkimi brawami. Jury pod przewodnictwem p. wicedyrektor Magdaleny Leśniak oceniało opanowanie treści utworu, umiejętności interpretacyjne, dykcję, poprawność językową oraz ogólne wrażenie artystyczne (strój, rekwizyty, gesty). Panie miały trudne zadanie by wyłonić najlepszych miłośników recytacji, bowiem poziom
    wszystkich wykonawców był bardzo wysoki. Ostateczna decyzja była następująca.

    Wyróżnienie zdobyli:                                                     
    1. Łucja Kowalczyk klasa Ib
    2. Emilia Kukla klasa II
    3. Bartosz Wierzbicki klasa III

    Zwycięzcy będą reprezentowali naszą szkołę w gminnym konkursie recytatorskim. Wszyscy uczestnicy otrzymali książki, ozdoby świąteczne i pamiątkowe dyplomy. Zasłużyli na słowa podziwu i uznania. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy uczestnikom za udział w konkursie. Rodzicom zaangażowanym w organizację występów dzieci składamy również serdeczne podziękowania.

  • Przygody klasy Ib

    Nasza podróż dalej trwa…
    Uczniowie klasy 1b zrealizowali kolejne zadania międzynarodowego projektu edukacyjnego „Czytam z klasą lekturki spod chmurki”. Wykonali piękne plakaty promujące oraz zachęcające innych do przeczytania lektury „Pilot i ja”. Wielką radość sprawiło uczniom przygotowanie kreatywnych gier planszowych związanych z treścią opowiadania. Był to doskonały sposób na rozwijanie nowych umiejętności społecznych oraz matematycznych.

  • Wycieczka klas 0-3 do Teatru Nowoczesnego na spektakl "Kot w butach"

  • Czytanie bajek z Panią Bibliotekarką

  • Kreatywne przedszkolaki!

  • ZBIÓRKA SŁODYCZY

    Drodzy rodzice, uczniowie i pracownicy szkoły! Po raz kolejny Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Wielkiej Wsi GOKIS organizuje konwój z pomocą z naszej gminy dla Ukrainy, a konkretnie dla naszych zaprzyjaźnionych Bajkowców. Dlatego też nasze Szkolne Koło Wolontariatu zachęca do udziału w akcji Dzieci dzieciom, która ma na celu zbiórkę słodycze, aby i dzieci z Ukrainy spotkało w  najbliższym czasie coś miłego. Zbiórka słodyczy trwa do 25 listopada. Razem możemy wszystko  Pomagajmy!

  • ZEBRANIE Z RODZICAMI

  • Podziękowanie

    Serdecznie dziękujemy rodzicom, nauczycielom i wszystkim przyjaciołom szkoły, którzy wsparli nas w zbieraniu talenciaków. Wspólnie udało nam się zebrać 2717 sztuk, które zamieniliśmy na nagrody: zestaw do lekkoatletyki, zestaw 10 piłek do siatkówki, dwa zestawy brył i zestaw do nauki geometrii.

  • Dzień Niepodległości

    Dnia 10 listopada 2022 roku (w czwartek) w naszej szkole miały miejsce uroczyste ogólnoszkolne obchody 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
    Na początku spotkania odśpiewany został hymn państwowy, a po nim wybrzmiał hymn Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Bęble. Pani wicedyrektor Magdalena Leśniak wprowadziła zebranych w klimat zbliżającego się święta narodowego oraz przekazała nam, w jaki sposób możemy współcześnie okazywać na co dzień swój
    patriotyzm. Następnie głos zabrała pani dyrektor Joanna Patej, która przybliżyła zebranym założenia realizowanego przez jej instytucję projektu czytelniczo - kulturalnego (w związku z jubileuszem 180-lecia urodzin pisarki Marii Konopnickiej, która jest jednocześnie patronką roku 2022). W dalszej części uczniowie oraz pracownicy szkoły wraz z zaproszonymi gośćmi mieli przyjemność obejrzeć akademię literacką o życiu i twórczości Marii Konopnickiej, w której wystapiły uczennice klasy 8a: Natalia Biedak (jako Maria Konopnicka), Zuzanna Maj (jako Maria Dulębianka) oraz Julia Ziółko i Kornelia Krokosz (narratorki). Nasz nauczyciel - pan Dariusz Siński - wzruszył publiczność pięknym wykonaniem piosenki pt. „Kubek” (do słów wiersza M.Konopnickiej). Dwa portrety poetki namalowała uczennica Lena Muszyńska z klasy 8a, do której kierujemy
    specjalne podziękowania za ich artystyczne wykonanie. Akademia połączona była z wirtualnym zwiedzaniem dworku pisarki w Żarnowcu, które przygotował dla nas uczeń klasy szóstej - Michał Goraj - przewodniczący Samorządu Szkolnego. Wydarzenie to odbyło się w ramach współpracy naszej placówki z Gminną Biblioteką Publiczną w Wielkiej Wsi, realizującą projekt pt."Z nutką literatury i szczyptą kultury”. Następnie wspólnie odśpiewaliśmy „Rotę" oraz wysłuchaliśmy wykonania innych pieśni patriotycznych, które zaprezentowały uczestniczki i laureatki „Gminnego Konkursu Piosenki Patriotycznej”, organizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Wielkiej Wsi. Jako pierwsza pieśń pt. „O mój rozmarynie” zaśpiewała Kalina Czak z klasy siódmej. Po niej Marta Brzozowska - uczennica klasy trzeciej - wykonała utwór „Czerwone jabłuszko”, a jako ostatnia wystąpiła Klara Ambrozińska z klasy czwartej z piosenką „Dziewczyna z granatem”. Na zakończenie obie panie dyrektorki podziękowały wszystkim zaangażowanym w przygotowanie imprezy osobom oraz pogratulowały wspaniałego występu.
    Ten wzruszający dzień z pewnością na długo zapisze się w naszej pamięci.
    Elżbieta Glanowska

  • Gminny Konkurs Piosenki Patriotycznej

    W tym tygodniu odbył się Gminny Konkurs Piosenki Patriotycznej. Uczennica naszej szkoły Marta Brzozowska (klasa III) zwyciężyła w kategorii uczniów klas I-III. Kalina Czak (klasa VII) zajęła III miejsce w kategorii klas IV-VIII. W konkursie brała udział również Klara Ambrozińska (klasa IV). Serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników!!!

  • PASOWANIE PIERWSZAKÓW NA CZYTELNIKA

    9 listopada 2022r. biblioteka szkolna gościła uczniów klas pierwszych. Dzieci słuchały wierszy o książkach przygotowanych przez uczennice klasy IV, wysłuchały także cennych rad i próśb książek oraz rozwiązały zagadki, które sprawdziły ich znajomość tytułów i bohaterów baśni i bajek. Następnie uczniowie zapoznali się z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych oraz regulaminem biblioteki i czytelni, a także z zasadami wypożyczania książek. Obejrzeli również zbiory gromadzone w bibliotece i przygotowaną specjalnie na tę okazję wystawkę nowych książek zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Skupione i poważne uroczyście przyrzekły, że będą kochać książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Chórem wyrecytowały wiersz.

    „My uczniowie klasy pierwszej,
    Tobie książko przyrzekamy,
    że szanować Cię będziemy,
    krzywdy zrobić Ci nie damy”

    Następnie uczniowie mogli samodzielnie wypożyczyć książkę. Na pamiątkę otrzymali kolorowe zakładki. Spotkanie przebiegało w miłej i przyjaznej atmosferze. Dla pierwszoklasistów był to dzień pełen wrażeń i zapewne na długo zostanie w ich pamięci. Mamy nadzieję, że biblioteka szkolna będzie dla nich miejscem miłym i radosnym, często i chętnie odwiedzanym, a papierowa korona z napisem „Jestem czytelnikiem” będzie im przypominała o tym uroczystym wydarzeniu.

  • BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

    3 listopada w naszej szkole odbył się Bal Wszystkich Świętych. Celem balu było pokazanie, na czym polega istota chrześcijańskiego przeżywania Wszystkich Świętych, które ze swej natury powinno być dniem radosnym i pełnym pozytywnego myślenia. Tego dnia było jak w niebie. Uczestnicy balu przebrali się za wybranego przez siebie świętego lub świętą. Uczniowie i ich rodzice jak zwykle wykazali się wielką kreatywnością! Na balu nie mogło zabraknąć dobrej zabawy. Dzieci wesoło bawiły się przy dźwiękach muzyki, tańczyły i śpiewały. Brały również udział w licznych grach. Pani dyrektor przygotowała nagrody za najpiękniejsze stroje, choć trzeba przyznać, że jury miało nie lada trudne zadanie.

    Zapraszamy za rok...

  • Konkurs ekologiczny

    Zapraszamy do udziału w KONKURSIE EKOLOGICZNYM "KOCHAM CZYSTE POWIETRZE", poniżej regulamin i zgoda na udział w konkursie.


    Regulamin-konkursu-Kocham_Czyste_Powietrze.docx

    Klauzula___zgoda_konkurs_.docx

  • Październik na świetlicy szkolnej

    Cieszymy się, że październikowa aura sprzyjała zabawom na świeżym powietrzu. Dzieci mogły w tym czasie aktywnie spędzać czas na szkolnym boisku grając w piłkę nożną i siatkówkę. Podczas chłodniejszych dni korzystano z sali gimnastycznej. Popularnością cieszyła się gra w mini golfa.

    Dzieci mogły także doskonalić swój warsztat plastyczny wykonując prace z wykorzystaniem gliny, pasteli, kredek wodnych a także bibuły, z której powstały budzące zachwyt chryzantemy.

    Również w sali świetlicowej nie zabrakło inspiracji do kreatywnych zabaw. Wykorzystując dużą ilość różnego rodzaju klocków, dzieci uruchomiły swoją wyobraźnię do tworzenia budowli. Wielkim zainteresowaniem cieszyła się duża paleta nowych gier planszowych.

    W październiku rozpoczęło się kółko szachowe, gdzie pod okiem starszych kolegów i koleżanek, dzieci mogły doskonalić swoje umiejętności gry w szachy. W każdy czwartek odbywały się także zajęcia chóru i będą kontynuowane nadal, ponieważ cieszą się dużym zainteresowaniem, a poznawanie nowych piosenek daje wychowankom wiele radości.  

    W świetlicy odbywa się często czytanie książek, co pomaga rozbudzić zainteresowania czytelnicze i wdrożyć wychowanków do chętnego czytania w długie jesienne wieczory.

    Zapraszamy na fotorelację z życia naszej świetlicy.

  • 25. Jubileuszowe Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie

    W dniach od 27 do 30 października 2022 roku (czwartek – niedziela) dla miłośników czytania otwarły swoje podwoje Targi Expo przy ul. Galicyjskiej 9 w Krakowie. To miejsce doskonale znane jest wszystkim tym, którzy kochają książki. Z całą pewnością można powiedzieć, że był to raj dla moli książkowych i łowców autografów.
    Nie mogło tam zabraknąć także uczniów z naszej szkoły, którzy odwiedzili targi w czwartek 27 października. Opiekę nad grupą sprawowały panie : Aneta Kulig oraz nauczyciel – bibliotekarz – Danuta Baran. Z przyjemnością buszowaliśmy wśród wielu stoisk, a do domów wróciliśmy bardzo zadowoleni z udanych zakupów, choć z całą pewnością z lżejszymi portfelami.
    Świętowanie tych dni stało się wspaniałą tradycją naszej placówki i z niecierpliwością już czekamy na kolejną edycję.
    Na długo pozostanie z nami także widok i smak urodzinowego tortu, co uwieczniliśmy na prezentowanych zdjęciach.
    Z całą pewnością udział w tym wydarzeniu jest bardzo dobrą promocją czytelnictwa oraz miłości do słowa pisanego w różnym wydaniu.

    Organizator Elżbieta Glanowska 

strona: