informacje

  • Gminny Konkurs Piosenki Patriotycznej

    W tym tygodniu odbył się Gminny Konkurs Piosenki Patriotycznej. Uczennica naszej szkoły Marta Brzozowska (klasa III) zwyciężyła w kategorii uczniów klas I-III. Kalina Czak (klasa VII) zajęła III miejsce w kategorii klas IV-VIII. W konkursie brała udział również Klara Ambrozińska (klasa IV). Serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników!!!

  • PASOWANIE PIERWSZAKÓW NA CZYTELNIKA

    9 listopada 2022r. biblioteka szkolna gościła uczniów klas pierwszych. Dzieci słuchały wierszy o książkach przygotowanych przez uczennice klasy IV, wysłuchały także cennych rad i próśb książek oraz rozwiązały zagadki, które sprawdziły ich znajomość tytułów i bohaterów baśni i bajek. Następnie uczniowie zapoznali się z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych oraz regulaminem biblioteki i czytelni, a także z zasadami wypożyczania książek. Obejrzeli również zbiory gromadzone w bibliotece i przygotowaną specjalnie na tę okazję wystawkę nowych książek zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Skupione i poważne uroczyście przyrzekły, że będą kochać książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Chórem wyrecytowały wiersz.

    „My uczniowie klasy pierwszej,
    Tobie książko przyrzekamy,
    że szanować Cię będziemy,
    krzywdy zrobić Ci nie damy”

    Następnie uczniowie mogli samodzielnie wypożyczyć książkę. Na pamiątkę otrzymali kolorowe zakładki. Spotkanie przebiegało w miłej i przyjaznej atmosferze. Dla pierwszoklasistów był to dzień pełen wrażeń i zapewne na długo zostanie w ich pamięci. Mamy nadzieję, że biblioteka szkolna będzie dla nich miejscem miłym i radosnym, często i chętnie odwiedzanym, a papierowa korona z napisem „Jestem czytelnikiem” będzie im przypominała o tym uroczystym wydarzeniu.

  • BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

    3 listopada w naszej szkole odbył się Bal Wszystkich Świętych. Celem balu było pokazanie, na czym polega istota chrześcijańskiego przeżywania Wszystkich Świętych, które ze swej natury powinno być dniem radosnym i pełnym pozytywnego myślenia. Tego dnia było jak w niebie. Uczestnicy balu przebrali się za wybranego przez siebie świętego lub świętą. Uczniowie i ich rodzice jak zwykle wykazali się wielką kreatywnością! Na balu nie mogło zabraknąć dobrej zabawy. Dzieci wesoło bawiły się przy dźwiękach muzyki, tańczyły i śpiewały. Brały również udział w licznych grach. Pani dyrektor przygotowała nagrody za najpiękniejsze stroje, choć trzeba przyznać, że jury miało nie lada trudne zadanie.

    Zapraszamy za rok...

  • Konkurs ekologiczny

    Zapraszamy do udziału w KONKURSIE EKOLOGICZNYM "KOCHAM CZYSTE POWIETRZE", poniżej regulamin i zgoda na udział w konkursie.


    Regulamin-konkursu-Kocham_Czyste_Powietrze.docx

    Klauzula___zgoda_konkurs_.docx

  • Październik na świetlicy szkolnej

    Cieszymy się, że październikowa aura sprzyjała zabawom na świeżym powietrzu. Dzieci mogły w tym czasie aktywnie spędzać czas na szkolnym boisku grając w piłkę nożną i siatkówkę. Podczas chłodniejszych dni korzystano z sali gimnastycznej. Popularnością cieszyła się gra w mini golfa.

    Dzieci mogły także doskonalić swój warsztat plastyczny wykonując prace z wykorzystaniem gliny, pasteli, kredek wodnych a także bibuły, z której powstały budzące zachwyt chryzantemy.

    Również w sali świetlicowej nie zabrakło inspiracji do kreatywnych zabaw. Wykorzystując dużą ilość różnego rodzaju klocków, dzieci uruchomiły swoją wyobraźnię do tworzenia budowli. Wielkim zainteresowaniem cieszyła się duża paleta nowych gier planszowych.

    W październiku rozpoczęło się kółko szachowe, gdzie pod okiem starszych kolegów i koleżanek, dzieci mogły doskonalić swoje umiejętności gry w szachy. W każdy czwartek odbywały się także zajęcia chóru i będą kontynuowane nadal, ponieważ cieszą się dużym zainteresowaniem, a poznawanie nowych piosenek daje wychowankom wiele radości.  

    W świetlicy odbywa się często czytanie książek, co pomaga rozbudzić zainteresowania czytelnicze i wdrożyć wychowanków do chętnego czytania w długie jesienne wieczory.

    Zapraszamy na fotorelację z życia naszej świetlicy.

  • 25. Jubileuszowe Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie

    W dniach od 27 do 30 października 2022 roku (czwartek – niedziela) dla miłośników czytania otwarły swoje podwoje Targi Expo przy ul. Galicyjskiej 9 w Krakowie. To miejsce doskonale znane jest wszystkim tym, którzy kochają książki. Z całą pewnością można powiedzieć, że był to raj dla moli książkowych i łowców autografów.
    Nie mogło tam zabraknąć także uczniów z naszej szkoły, którzy odwiedzili targi w czwartek 27 października. Opiekę nad grupą sprawowały panie : Aneta Kulig oraz nauczyciel – bibliotekarz – Danuta Baran. Z przyjemnością buszowaliśmy wśród wielu stoisk, a do domów wróciliśmy bardzo zadowoleni z udanych zakupów, choć z całą pewnością z lżejszymi portfelami.
    Świętowanie tych dni stało się wspaniałą tradycją naszej placówki i z niecierpliwością już czekamy na kolejną edycję.
    Na długo pozostanie z nami także widok i smak urodzinowego tortu, co uwieczniliśmy na prezentowanych zdjęciach.
    Z całą pewnością udział w tym wydarzeniu jest bardzo dobrą promocją czytelnictwa oraz miłości do słowa pisanego w różnym wydaniu.

    Organizator Elżbieta Glanowska 

  • ZAPRASZAMY NA BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH!

    Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły na Bal Wszystkich Świętych!

    Przedszkolaków zapraszamy od godz. 16.00 do 17.00.

  • Sprzątanie grobów na cmentarzu w Białym Kościele

    28 października, w piątkowe popołudnie, uczniowie z naszej szkoły wraz z opiekunami Samorządu Uczniowskiego i Szkolnego Koła Wolontariatu, udali się na cmentarz parafialny do Białego Kościoła, by uporządkować zapomniane groby zmarłych. Warunki pogodowe tego dnia bardzo im sprzyjały. Wolontariusze, z wielkim zaangażowaniem odświeżyli zaniedbane nagrobki, położyli kwiaty oraz zapalili znicze, które od jakiegoś czasu przynosili uczniowie naszej szkoły. W ten sposób oddali cześć zmarłym oraz uczcili ich pamięć.

    Wolontariuszom dziękujemy i zapraszamy do wspierania kolejnych akcji.

  • DZIEŃ PAPIESKI

    19 października 2022r. obchodziliśmy XXII Dzień Papieski, który w tym roku przebiegał pod hasłem BLASK PRAWDY. Jest to tytuł, a zarazem pierwsze słowa encykliki Jana Pawła II z 1993r. Ojciec św. mówił że ”Ważne jest ażeby nasze sumienie było prawe, aby jego sądy oparte były na prawdzie, aby dobro nazywało się dobrem, a zło złem”
    Żeby budować ludzki świat trzeba umieć odróżniać dobro od zła.
    Żeby sensownie żyć i być szczęśliwym, trzeba mówić prawdę.
    Dlatego też prawda to jedna z podstawowych wartości, którą wzorem patrona szkoły pragniemy wpajać naszym wychowankom od najmłodszych lat. Obchody tegorocznego Dnia Papieskiego rozpoczęliśmy już 6 października pielgrzymką na Jasną Górę. 19 października natomiast odbył się uroczysty apel, podczas którego uczniowie
    klas V i VI, pod kierunkiem pani katechetki i opiekuna Samorządu Szkolnego, przybliżyli nam postać naszego patrona, w tym ciekawostki z Jego życia i pontyfikatu. Naszą szkolną uroczystość uświetnił ksiądz Mirosław Kulesa.
    Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w obchody tego wyjątkowego dla naszej szkołyświęta.
    Moim gorącym życzeniem jest, by blask tej PRAWDY przyświecał nam każdego dnia podczas codziennych zmagań, obowiązków, trudów i radości.

    Dyrektor Szkoły Podstawowej w Bęble
    Lucyna Kurek

  • Przygody klasy Ib

    Klasa 1b rozpoczęła z Walusiem, głównym bohaterem lektury "Pilot i ja" podróż po Polsce. Uczniowie wspólnie przygotowali chmurkę Tosię, ozdobili lekturniki oraz zmierzyli się quizem do przeczytanego opowiadania. Było mnóstwo śmiechu i zabawy. Za tydzień ruszamy w dalszą drogę...

  • ZBIÓRKA ZNICZY

    Szkolne Koło Wolontariatu wraz z Samorządem Uczniowskim naszej szkoły, w związku ze zbliżającym się świętem zmarłych, organizują zbiórkę zniczy. Przynosimy je do pudełka, umieszczonego przy wejściu do szkoły. Zebrane znicze będą zapalone przez wolontariuszy na cmentarzu w Białym Kościele. Opuszczone, bezimienne mogiły czekają na naszą pamięć

  • Wycieczka klasy IV i V – Gospodarstwo Edukacyjne „Pszczółki”

    Wycieczka klasy IV i V – Gospodarstwo Edukacyjne „Pszczółki”, Niezwojowice

    7 października wybraliśmy się na wycieczkę integracyjną do niezwykle uroczego i zacisznego zakątka na mapie naszego kraju, mianowicie Gospodarstwa Edukacyjnego „Pszczółki” w Niezwojowicach . Wzięliśmy udział w warsztatach pisania gęsim piórem w starej szkole, a także w warsztatach pszczelarskich. W starym dworku obejrzeliśmy galerie obrazów oraz największą w Europie makietę Bitwy pod Racławicami. Dużo radości sprawił nam udział w wykopkach oraz w warsztatach pieczenia rogalików. W kuchni pani Danuty świetnie radziły sobie zarówno nasze koleżanki, jak i koledzy. Mieliśmy możliwość degustacji przygotowanych przez siebie rogalików, ziemniaczków i kiełbasek, tradycyjnie pieczonych nad ogniskiem, a także wędzonych owoców. Malownicze stawy rybne, spotkania ze zwierzętami, pachnące zagonki z warzywami i kwiatami – to wszystko sprawiło, że wspaniale wypoczęliśmy.

  • Wrzesień na świetlicy szkolnej

    W naszej świetlicy szkolnej dużo się dzieje.

    Cieszymy się, że po tak długiej rozłące znów mogliśmy się wszyscy spotkać. Podczas pierwszych dni wspominano wakacyjne przygody i atrakcje minionego lata.

    Rozwijaliśmy relacje koleżeńskie i uczyliśmy się współpracy. Przypomnieliśmy sobie zasady bezpiecznego spędzania czasu w świetlicy, w szkole, w drodze do szkoły, a także o tym jak bezpiecznie korzystać ze szkolnego boiska, placu zabaw oraz sali gimnastycznej.

    Dzieci każdego dnia miały możliwość uruchamianiach wyobraźni i kreatywności,  tworząc swoje „małe dzieła sztuki”. Prace plastyczne wykonywały z bardzo dużym zaangażowaniem wykorzystując do  tego różnorodne materiały i dary przyrody. Owoce
     i warzywna wykorzystane zostały na przygotowanie owocowych smakołyków.

    Raz w tygodniu dzieci mają możliwość uczestniczenia w seansie filmowym, na którym prezentowane są filmy edukacyjne związane z tematyką tygodnia. Świetlica wzbogaciła się
    o nowe pomoce dydaktyczne, materiały plastyczne, gry oraz zabawki.

    Wychowankowie mają również możliwość odrabiania zadań domowych korzystając
    z pomocy wychowawców świetlicy. Tak więc, nawet pomimo jesiennej słoty i pochmurnych dni, dobry humor i energia nas nie opuszczają.

    Zapraszamy na fotorelację z życia naszej świetlicy.

    Wychowawcy świetlicy

  • Wycieczka do Animal Island

  • Wycieczka do Warszawy

    Pierwszy dzień trzydniowej wycieczki do Warszawy minął bardzo intensywnie. Zwiedzanie stolicy rozpoczęliśmy od Muzeum Powstania Warszawskiego. Następnie przejechaliśmy metrem do centrum. Ogród Saski, Grób Nieznanego Żołnierza i długi spacer Traktem Królewskim dał się we znaki uczniom naszej szkoły. Po tym wyczerpującym dniu udaliśmy się na obiadokolację i nocleg do hotelu w pobliskich Ząbkach.

    Drugi dzień rozpoczęliśmy od spaceru po Cmentarzu na Powązkach. Zobaczyliśmy groby zasłużonych Polaków czy kwatery Powstańców 1944. Następnie udaliśmy się pod Pałac Kultury i Nauki, a potem do Królewskich Łazienek. Na zakończenie dnia zwiedziliśmy Stadion Narodowy, gdzie poczuliśmy się jak prawdziwi kibice, sprawdzając niezwykłą akustykę tego miejsca.Jest wśród nas wielu kibiców sportowych, dla których wizyta na stadionie była spełnieniem marzeń.

    Ostatni dzień pobytu w Warszawie był równie intensywny jak pozostałe. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od spaceru na dach Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie znajdują się przepiękne ogrody. Następnie udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernik, gdzie spędziliśmy czas na nauce i zabawie. Na zakończenie pobytu w stolicy, udaliśmy się do pobliskiego pałacu w Wilanowie. Podczas spaceru, towarzyszyły nam dobre humory i fantastyczna pogoda.

  • Owocowy dzień

  • Portret Monarchini – wyniki konkursu plastycznego

    Z wielką przyjemnością przedstawiamy wyniki szkolnego konkursu plastycznego pt. ”Portret Monarchini Królowej Elżbiety II”, zorganizowanego z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych! Jury w składzie: dyrektor szkoły pani Lucyna Kurek oraz nauczyciele Patrycja Banek, Marta Duda, Katarzyna Rusek i Barbara Wrona, po burzliwych naradach wyłoniło następujących zwycięzców:

    W kategorii klas I - IV:

    I miejsce - Łucja Kowalczyk, klasa Ib

    II miejsce – Matylda Borowiec, klasa III

    III miejsce – Lena Kołodziejczyk, klasa II

    III miejsce - Marta Brzozowska, klasa III

    Wyróżnienia otrzymują: Magdalena Dratwa, klasa II

    oraz Dominika Dratwa, klasa II.

    W kategorii klas V- VIII:

    I miejsce - Zofia Gwoździewicz, klasa V

    I miejsce- Anna Kuchta, klasa V

    II miejsce - Agata Pokorska, klasa VIIIa

    III miejsce - Emilia Knapik, klasa VI

    Wyróżnienie otrzymuje: Nikola Mosur, klasa V

    Do konkursu zgłoszono ogromną ilość przepięknych prac, które można podziwiać na korytarzu.

    Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy wygranej i talentu! Wręczenie nagród już niebawem!

  • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

    „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”
    Wisława Szymborska


          29 września 2022 roku, z inicjatywy Polskiej Izby Książki z roku 2001, obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Jego patronką jest Joanna Porazińska, wybitna pisarka, która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach.
          W tym roku w naszej szkole po raz kolejny obchodzone było to święto. Mając na uwadze wszechstronne korzyści wynikające z głośnego czytania, mamy nadzieję, że narodziła się piękna, nowa tradycja w szkole i akcja ta będzie kontynuowana w kolejnych latach. Jest to wspaniała okazja do wprowadzenia najmłodszych w magiczny świat książek, opowiadań, bajek i wierszy i zachęcenia starszych do sięgania po książkę w każdej wolnej chwili.
         Najmłodszym uczniom w Oddziale Przedszkolnym ciekawe opowiadania o zwierzętach czytały starsze koleżanki z klasy VIIIa. W klasach 1-3 do głośnego czytania zaangażowały się Panie Dyrektor: Lucyna Kurek, która uczniom pierwszych klas czytała humorystyczne wiersze J. Brzechwy i J. Tuwima oraz Magdalena Leśniak, czytająca o nowych przygodach Mikołajka uczniom klas II i III. Wszystkie dzieci słuchały w wielkim skupieniu, niezależnie od tematyki książek i utworów, różnych dla poszczególnych poziomów. Po tych spotkaniach uczniowie prosili o następne, chcąc dowiedzieć się o dalszych losach bohaterów.
           Klasa IV słuchała czytanych przez wychowawczynię - E. Grzebinogę - opowiadań zawartych w czaspiśmie "Małe Charaktery". W klasach starszych w akcję głośnego czytania włączyli się sami uczniowie (oraz nauczyciele), czytając na poszczególnych lekcjach swoim rówieśnikom fragmenty książek pt. "Gorzka czekolada" (opowiadanie na temat szacunku z tomu 1.) oraz historie znanych osób z książki pt. "Oni są super!" Yvette Żółtowskiej - Darskiej.
          Mamy nadzieję, że realizowana akcja zachęci dzieci oraz młodzież do czytania książek i częstszego odwiedzania biblioteki szkolnej. Z okazji tego święta przygotowana została także gazetka okolicznościowa, przypominająca o zaletach płynących z codziennego czytania książek, szczególnie najmłodszym.
          Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w głośne czytanie uczniom i zachęcamy gorąco do kontynuowania tego dzieła przez cały rok, bo jest ono tym dla umysłu, czym gimnastyka dla ciała.


    Danuta Baran,
    Elżbieta Glanowska 

  • Dzień Chłopaka

  • Spotkanie z panią dietetyk

    Podczas spotkania dzieci poznały podstawowe zasady prawidłowego odżywiania się. Wspólnie z Panią dietetyk klasyfikowały produkty spożywcze począwszy od produktów najzdrowszych i najbardziej wartościowych po te, które w odżywianiu mogłyby być wyeliminowane. Pani dietetyk tłumaczyła dzieciom, dlaczego należy ograniczyć słodycze i słodkie napoje, a zwiększyć spożywanie warzyw i owoców.

strona: