więcej zdjęć: klik klik klik klik

Styczeń i luty

Grudzień charakteryzował się różnorodnością tematyki zaczynając od Barbórki, przy okazji której uczniowie poznali ciężką pracę w kopalni a następnie wykonywali prace plastyczne węglem i kredą. Kolejną atrakcją była wizyta Mikołaja, który przybył z licznymi prezentami a wychowankowie w zamian tworzyli dla niego piękne prace plastyczne. Prace przybrały różnorodną formę począwszy od indywidualnych po zbiorową. Większą część grudnia uczniowie spędzali na przygotowaniu prac na kiermasz świąteczny przy okazji których wykazali się dużą kreatywnością. Podczas prac uczniowie słuchali i śpiewali kolędy i pastorałki.

Listopad rozpoczął się czasem zadumy i refleksji ze względu na Święto Zmarłych oraz Święto Niepodległości. Wychowankowie świetlicy wykonywali prace plastyczne związane z tymi świętami. Były kolorowanki i papieroplastyka. Podczas jesiennej niepogody uczniowie częściej przebywali w salach. Był czas na różnorodne gry  i zabawy, odrabianie zadań domowych, prace plastyczno-techniczne jak również  zajęcia sportowe na sali gimnastycznej. Koniec listopada to czas andrzejkowy, poświęcony na wróżby i zabawy. Wszyscy bawili się fantastycznie.

W październiku obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Komputera (12 października), Dzień Edukacji Narodowej (13 października), Światowy Dzień Mycia Rąk (15 października) podczas którego, dzieci kształtowały prawidłowe nawyki i umiejętności z zakresu higieny rąk. Ponadto obchodziliśmy jak co roku Dzień papieski. Również w ty miesiącu powstało wiele prac dzieci związanych z zagadnieniami poruszanymi podczas zajęć.

Minęły pierwsze miesiące w szkole. Po wakacjach zostały piękne wspomnienia, którymi dzieci bardzo chętnie dzieliły się z wychowawcami oraz koleżankami i kolegami z grupy. W pierwszych dniach wychowankowie świetlicy zapoznali się z Regulaminem Świetlicy, wzięli udział w rozmowach na temat bezpieczeństwa zarówno w szkole jak i wdrodze do niej oraz na temat poszanowania znajdującego się w świetlicy sprzętu: gier, zabawek, pomocy dydaktycznych.

We wrześniu do naszej świetlicowej drużyny dołączyły dzieci z klas pierwszych, dla których wszystko było nowe i nieznane. Pierwszoklasiści poznawali się wzajemnie, wspólnie brali udział w zabawach integrujących grupę rówieśniczą. Powstały liczne prace plastyczne związane z bieżącą tematyką np. wakacyjne wspomnienia święto kropki, powitanie jesieni, Dzień Papieski oraz nasi pupile. Do prac wykorzystano różnego rodzaju materiały m. in.: glina, modelina, plastelina, farby oraz materiały przyrodnicze.

Wraz z końcem września zawitała do nas jesień, powitaliśmy ją inscenizacją przygotowaną przez uczniów klas III i IV dla młodszych kolegów. Podczas przedstawienia zostały wykorzystane prace plastyczne powstałe na zajęciach. Pogoda nam dopisywała, na drzewach pojawiły się piękne kolorowe liście, które dzieci z przyjemnością zbierały i układały jesienne bukiety. Korzystając z takiej aury dzieci bawiły się na boisku szkolnym i placu zabaw. Podczas zabaw słychać było gwar i radosne
śmiechy. Wrzesień zakończyliśmy radosnym świętowaniem Dnia Chłopaka.

Podczas chłodniejszych dni dzieci korzystały w świetlicy z gier planszowych i klocków, z których powstawały różnego rodzaju budowle. Wychowankowie poświęcali także czas na zabawy ruchowe, pląsy, odrabianie zadań domowych, kolorowanki tematyczne.

REGULAMIN_SWIETLICY_SZKOLNEJ(2).docx