Konkursy i sukcesy

Gminny Konkurs o Złote Pióro Wójta Gminy Wieś

VII Gminny Konkurs Ortograficzny „O Złote Pióro Wójta Gminy Wielka Wieś”

Dnia 29 kwietnia 2015 r. w Szkole Podstawowej w Bęble, odbył się Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny „O Złote Pióro Wójta Gminy Wielka Wieś”. Już siódmy raz uczniowie klas IV-VI mieli możliwość zmierzenia się z tekstami przygotowanymi specjalnie na tą okazję. Tradycyjnie dyktanda przygotowała Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej - Pani Joanna Patej, która dołożyła wszelkich starań, by opracowane teksty sprawdzały umiejętności z zakresu ortografii i interpunkcji. Nagrody, ufundowane przez GOKiS w Białym Kościele, wręczył Zastępca Wójta Gminy Wielka Wieś – Pan Krzysztof Wołos.

A oto laureaci:

I miejsce – Stanisław Rusinek – SP Modlnica

II miejsce – Martyna Windys – SP Biały Kościół

III miejsce – Daniel Manikowski – SP Wielka Wieś

I miejsce – Julia Pac – SP Wielka Wieś

II miejsce – Natalia Żołnierek – SP Biały Kościół

III miejsce – Kacper Przełożny – SP Bębło

I miejsce – Agnieszka Dziadur – SP Będkowice

II miejsce – Paweł Budziak – SP Biały Kościół

III miejsce – Julia Stachyra – SP Modlnica

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy za rok na kolejne zmagania ortograficzne.

nauczyciel - Monika Bobula

Konkurs_Ortograficzny_2015.pdf

VI Gminny Konkurs "O Złote Pióro Wójta Gminy Wielka Wieś"

Już po raz szósty uczniowie klas IV – VI naszej gminy mieli możliwość zmierzenia się z zawiłościami języka ojczystego. 29 kwietnia 2014 roku w Szkole Podstawowej w Bęble odbył się Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny „ O Złote Pióro Wójta Gminy Wielka Wieś”. Dyktanda, jak co roku przygotowała Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej - Pani Joanna Patej, która zadbała by każdy tekst był dostosowany do wieku i wymagań uczniów. Ich ogromnym atutem była  ciekawa treść, związana z najbliższym otoczeniem uczestników. Dzięki temu każdy mógł w tekście odnaleźć miejsca mu znane i bliskie.

Dyplomy wszystkim uczestnikom konkursu wręczyła Dyrektor Szkoły Podstawowej w Bęble – Pani Lucyna Kurek, natomiast nagrody główne, ufundowane przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu, otrzymali z rąk Wójta Gminy Wielka Wieś – Pana Tadeusza Wójtowicza, który objął nad konkursem honorowy patronat.

A o to laureaci:

Klasy IV

- I miejsce – Julia Pac – SP Wielka Wieś

- II miejsce – Filip Kozierowski – SP Biały Kościół

- III miejsce – Franciszek Szostok – SP Modlnica

Klasy V

- I miejsce – Paweł Budziak – SP Biały Kościół

- II miejsce – Julia Stachyra – SP Modlnica

- III miejsce – Magdalena Wójcik – SP Wielka Wieś

- I miejsce – Julia Wierzbicka – SP Modlnica

- II miejsce – Julia Plebańczyk – SP Bębło

- III miejsce – Wojciech Seweryn – SP Biały Kościół

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy nauczycielom, którzy przygotowywali uczniów do konkursu i zapraszamy za rok.

Dyktando kl. IV

Dyktando kl. V

Dyktando kl. VI

JK

V Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny „O Złote Pióro Wójta Gminy Wielka Wieś”

Dnia 14 kwietnia 2011 r. w Szkole Podstawowej w Bęble, wzorem lat ubiegłych, odbył się Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny „O Złote Pióro Wójta Gminy Wielka Wieś”. Już piąty raz uczniowie klas IV-VI mieli możliwość porównania swoich umiejętności z zakresu ortografii i interpunkcji.  Tradycyjnie teksty dyktand przygotowała Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej - Pani Joanna Patej. Niemało kłopotów naszym uczestnikom przysporzyła pisownia takich wyrazów jak:  miszmasz, maharadża, chabry, hostessa, Hindus itp.

A oto laureaci:

Klasa IV:

- I miejsce – Piotr Drapała – SP Bębło

- II miejsce – Michał Klocek – SP Modlnica

- III miejsce – Karolina Udziela – SP Wielka Wieś

Klasa V:

- I miejsce – Karolina Synowska – SP Będkowice

- II miejsce – Bartosz Słaboń – SP Modlnica

- III miejsce – Magdalena Kowalik – SP Bębło

Klasa VI:

- I miejsce – Antoni Wojdacki - SP Modlnica

- II miejsce – Ewelina Hojda – SP Wielka Wieś

- III miejsce – Ewelina Leśniak – SP Bębło

Dyplomy wszystkim uczestnikom konkursu wręczyła Dyrektor Szkoły Podstawowej w Bęble – Pani Lucyna Kurek, natomiast złote, srebrne i brązowe pióra otrzymali z rąk Zastępcy Wójta Gminy Wielka Wieś – Pana Krzysztofa Wołosa.